هک رشد

هک رشد یا خلق رشد به معنای فرآیند آزمایش و تجربه‌ی سریع شیوه‌ های کارآمد رشد کسب‌ و‌ کار آنلاین در حوزه‌ های بازاریابی و توسعه‌ی محصول و خدمات است. هک رشد به مجموعه‌ای از آزمایش‌ ها و اقدامات معمول (و هم غیرمعمول!) بازاریابی گفته می‌ شود که با هدف رشد دادن یک کسب‌ و کار انجام می‌ شوند.

هک رشد یکی از تکنیک‌ های بازاریابی برای گسترش تکنولوژی شرکت‌های نوپا با استفاده از تفکر تحلیلی و سنجه‌های اجتماعی برای فروش بیشتر محصولات و خدمات است. هک رشد می‌تواند به عنوان بخشی از اکوسیستم بازاریابی آنلاین دیده شود. در خیلی از اوقات خالق رشد از سئو، تحلیل سایت‌ها، بازاریابی محتوا و تست‌های A/B استفاده می‌کنند. هکرهای رشد از روشهای کم هزینه و جایگزین‌های مناسب برای بازاریابی سنتی استفاده می‌کنند به عنوان مثال استفاده از شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی ویروسی به جای خرید تبلیغات از رادیو و تلویزیون و روزنامه در بازاریابی سنتی یکی دیگر از روش‌های خالق‌های رشد است. خلق رشد برای استارتاپ‌ها از درجه اهمیت بالایی برخوردار است و همچنین شرکتهای بزرگ و معتبر دنیا از جمله فیسبوک، توییتر، لینکدین و ایر بی‌ان‌بی همه از روش‌ های هک رشد استفاده کرده‌اند.

هک رشد شناخت وضعیت موجود با تکنیک های هک رشد به شما این قابلیت را میدهد تا تصمیم ها‌ی ورود به بازار را بر اساس داده‌ ها واطلاعات قابل اعتماد بگیرید. در اصل، سیستم تصمیم گیری داده‌ محور جایگرین صحیح و خطا خواهد شد. نقاط ضعف و قوت، خودشان را نشان میدهند و  پتانسیل های هک رشد به وجود می آیند.

هک رشد معیار ها و المان هایی که از برخی ابزار ها مانند گوگل آنالیتیکس استخراج میشوند به هیچ وجه معیار های کاملی برای رشد کسب و کار ها به حساب نخواهند آمد. جهت هک رشد کسب و کارتان باید ابتدا ستاره شمالی و فرمول رشد منحصر به فرد مجوعه تان را پیدا کنید و بعد متریک ها و معیارهای سنجش مرتبط با انها را برای تعیین درصد هک رشد کسب و کارتان در نظر بگیرید.

هک رشد به محض یافتن پتانسیل های هک رشد و تعیین معیار های سنجش هک رشد، نیاز به یک برنامه‌ عملیاتی برای استراتژی های هک رشد کاملاً ضروری می باشد. در این فاز با در نظر گرفتن قابلیت های تیم شما یک برنامه‌ مدون و کاملا عملیاتی را برای هک رشد کسب و کارتان ارائه خواهیم کرد که در بازه های زمانی کوتاه مدت قابل اجرا باشد و نیز قابلیت بهینه سازی داشته باشد.

هک رشد به دلیل اینکه تکنیک های هک رشد را میشود در بازه های هفتگی، ماهیانه و حتی بلند مدت آنالیز و بررسی نمود، جهت به دست آوردن نتیجه مطلوب تر، تیم هسته‌ی هک رشد مجموعه شما همزمان با اجرای پروژه هک رشد، بر روی مانیتورینگ نتایج بررسی و تست ها و همچنین بهینه سازی نتایج کارشان تمرکز میکنند. به این شکل در کوتاه ترین زمان، بیشترین بازخورد را به دست خواهید آورد.

 

مشاوره و خدمات هک رشد

0912-2375215